Ahillea OÜ loob valgust!

  Viljapuude lõikamiseks olemas omad töövahendid: oksakäärid, mootorsaag, redelid (7,5m).Õunapuude lõikust teostame puuotsas parema tulemuse saamiseks, sest kõrglõikuriga pole võimalik nii ideaalselt lõigata.  Lõikekohad desifitseerime ja katame üle. 

Puu: 7 – 45€/tk
Põõsas: 5 – 30€/tk

Õunapuude talvine lõikus

Õunapuude lõikusega võib alustada juba veebruari lõpus kui ilmad seda lubavad. Sobiv aeg on kui õhutemperatuur jääb kahe ja kuue miinuskraadi vahele, kuid mõned päevad üle -10 ei tee puudele veel kahju. Talvel on soovitav teha suuremat lõikust, see tekitab muidugi palju vesikasve, mis on võimalik puult näpistada peale jaanipäeva enne kui vesikasvud puituma hakkavad u juuli keskpaik. 

Talvel on parem  lõigata eelmisel aastal kasvanud vesikasvud, siis ei suuna puu oma jõudu nende kasvatamisele vaid suunab oma energia mujale. Vesivõsude võtmisel saab parema tulemuse puu otsas kui kõrglõikuriga, sest tihtilugu pole võimalik nii võra lähedalt võtta ja jäävad kontsud, millest omakoda kasvab luua taoline punt vesivõsusid, konts jälle pakseneb iga aasta, lõpuks on puul muhud.


Suvine lõikus
Kõige parem on õunapuid lõigata kohe peale jaanipäeva kuni augusti lõpuni.  Eriti sobib see noortele õunapuudele mida tuleb vaid piirata.  Suvel on ilusti näha kuivanud ja külmakahjustustega oksad. Suvine lõikus ei tekita tugevalt vesivõsusid  ja haavad  paranevad kergemini. Suvise lõikusega harveneb võra ja viljad pääsevad päikese kätte. Miinuseks on jälle see, et puude lehed segavad ja varjavad lõikamist. Sellepärast on soovitav suuermat lõikust teha talvel ja täiendavat suvel nt peale jaanipäeva eemaldada vesivõsud ja allesjäänud märkamatta jäänud kuivad oksad ja mõnda kohta veel korrigeerida, ning lõigata oksi mis niitmisel segavad.
Uudised

Broneerige aeg viljapuu lõikuseks 1.märts - 1 mai 2016.

Email: info@ahillea.ee või tel: 53441304